میزبانی از دانشجویان خارجی و نوجوانان و جوانان تهرانی در دهکده هنر و بازی های ملل

: salamat در 15/10/2018 12:37:37 ب.ظ
ایجاد شده توسط

همزمان با هفته جهانی سلامت روان، دهکده هنر و بازی های ملل با حضور معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران در بوستان ملت برپا شد.


به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دهکده هنر و بازیهای ملل در بوستان ملت با حضور ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران؛ مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 و زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران برپا شد.

ولی الله شجاع پوریان معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در حاشیه مراسم افتتاحیه اظهار داشت: به مناسبت هفته جهانی سلامت و به منظور تبادل نظر و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان و جوانان این دهکده برپا شد.

وی افزود: کودکان؛ نوجوانان و جوانان کشورمان و همچنین اتباع مختلف از سایر کشورها می توانند از امکانات این دهکده استفاده کنند.

به گفته وی؛ این دهکده با امکانات مناسب فضایی شاد و مفرح برای مخاطبین هستند و همچنین افراد مختلف می توانند بازی های بومی و ملی خود را معرفی کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران یادآور شد: همچنین هر شب گفتگوهای ملل مختلف در حوزه سلامت روان نیز بر اساس دیدگاه ها و تجارب متفاوت آنان نیز در این دهکده برگزار شده است.

زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران نیز در این باره گفت : در دهکده هنر و بازی های ملل ، دانشجویان بورسیه از کشورهای مختلف از جمله کشورهای آلمان؛ استرالیا؛ تاجیکستان؛ افغانستان و سایر کشورها هنرها و بازی های بومی خود را برای علاقه مندان معرفی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این دهکده با 15 غرفه با موضوعات سلامت روان و اجرای بازی های ملل از 18 تا 21 مهر ماه از ساعت 17 عصر تا 22 شب در بوستان ملت پذیرای علاقه مندان بود.

نصیری تاکید کرد: شعار امسال هفته جهانی سلامت، سلامت روانی کودکان، نوجوانان و جوانان نامگذاری شده و به همین منظور با استفاده از ابزار هنر و بازی در این دهکده تلاش می کنیم سلامت روحی مخاطبین خود را ارتقاء دهیم.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این دهکده دهها مدل بازی از کشورهای مختلف طراحی شده که به مدت 2 روز این بازی ها برای علاقمندان معرفی می شود و همچنین کودکان و نوجوانان با حضور در غرفه ها می توانند از بازی های فکری و خلاقانه آن استفاده کنند.

گفتنی است، دهکده هنر و بازی های ملل به مناسبت هفته جهانی سلامت روان با مشارکت اداره کل سلامت شهرداری تهران، شهرداری منطقه 3، شبکه سلامت و هنر شبکه جهانی یوسرن و دانشگاه علوم پزشکی تهران تا شامگاه جمعه هفته جاری در بوستان ملت میزبان علاقه مندان بود.
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print
rating
نظرات

بازگشتprint
rating
  نظرات