میزبانی شهرداری تهران از نمایندگان 30 کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه

: salamat در 03/11/2018 03:37:58 ب.ظ
ایجاد شده توسط

همزمان با به برگزاري كنفرانس دوسالانه منطقه اي سالمندي جمعيت 2018 با موضوع" خانواده، اجتماع، دولت و جوامع در حال سالمندي" با حضور بیش از 150 مهمان خارجي از 30 كشور منطقه آسيا و اقيانوسيه در ایران توسط موسسه بین المللی کمک رسان سالمند(Help Age International) و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد(UNFPA)، بازدید مهمانان کنفرانس مذکور از برج میلاد تهران، فعالیت ها و دستاوردهای شهرداری تهران در حوزه سالمندان برگزار شد.


همزمان با برگزاري كنفرانس دوسالانه منطقه اي سالمندي جمعيت 2018 با موضوع" خانواده، اجتماع، دولت و جوامع در حال سالمندي" با حضور بیش از 150 مهمان خارجي از 30 كشور منطقه آسيا و اقيانوسيه در ایران توسط موسسه بین المللی کمک رسان سالمند(Help Age International) و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد(UNFPA)، بازدید مهمانان کنفرانس مذکور از برج میلاد تهران، فعالیت ها و دستاوردهای شهرداری تهران در حوزه سالمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهمانان شرکت کننده در این کنفرانس با حضور انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، لیلا جودان نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران و زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برج میلاد به عنوان ششمین برج مخابراتی دنیا بازدید کردند و به بحث و گفتگو و تبادل تجربه در خصوص موضوع سالمندی پرداختند.
همچنین بازدیدکنندگان در قالب سه هیئت 35نفره از مجموعه های خدمات رسان به سالمندان از جمله سرای محله بازار و بنیاد فرزانگان در منطقه 12 و مجتمع دوستدار سالمند بهنام و فرهنگسرای امید در منطقه 13 دیدار نمودند.
از جمله فعالیت های مراکز فوق که مورد بازدید قرار گرفت، می توان به خدمات آموزشی، فرهنگی و هنری از جمله برگزاری نمایشگاه طراحی آثار، کارگاه های آموزشی طراحی و عروسک بافی، بازی های فکری، قصه گویی کودک توسط سالمندان، حافظ خوانی ویژه سالمندان نابینا، جشنواره غذاهای سنتی، مسابقات نشاط سالمندی، اجرای گروه کر سالمندان، اجرای تئاتر اشاره نمود.
تمامی فعالیت های فوق الذکر توسط اعضای کانون های سالمندان محلات شهر تهران اجرا و در پایان از اقدامات ارزنده شهرداری تهران در حوزه سالمندی تقدیر شد.

تعداد بازدید: 2266
print
rating
  نظرات