راه اندازی مراکز شهربانو در تمام مناطق تهران تا پایان امسال

: ravabetomumi در 04/09/2012 02:14:48 ب.ظ
ایجاد شده توسط

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران از راه اندازی مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی شهربانو در تمام مناطق تهران تا پایان امسال خبر داد.


نرگس معدنی پور در گفت و گو با خبرنگار معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اظهار کرد: در حوزه بانوان شهرداری بیشترین درخواست و تقاضاهای مربوط به مشکلات زنان سرپرست خانوار است که درمورد اشتغال و آموزش این قشر از زنان و وضعیت تحصیلی فرزندان آنان از طریق سامانه نظارت همگانی 1888 شهرداری تهران مطرح می شود و ما نیز همواره رسیدگی می کنیم.

وی یکی از رویکردهای شهرداری تهران را توانمندسازی زنان سرپرست خانوار عنوان کرد و افزود: یکی از اقدامات زیرساختی شهرداری تهران آموزش زنان سرپرست خانوار و ایجاد زمینه برای اشتغال آنان است که به این منظور مراکز مهارت آموزی تحت عنوان «کوثر» ویژه زنان سرپرست خانوار راه اندازی شد.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران از راه اندازی 73 مرکز مهارت آموزی کوثر در سطح مناطق خبر داد و افزود: این دوره شامل مهارت های خانگی از جمله خیاطی، عروسک سازی و آرایشگری ویژه بانوان است تا با کسب این مهارتها درآمد داشته باشند. حتی برخی از زنان سرپرست خانوار نیز با فراگیری این مهارت ها کارآفرین می شوند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مجموعه های فرهنگی، هنری و ورزشی بانوان تحت عنوان «شهربانو» تاسیس شده که تمامی واحدهای این مجموعه ها شامل مزون لباس و لباس عروس، آموزش خیاطی، گلسازی، کلاس های بدنسازی و مجموعه های آبی توسط بانوان اداره و مدیریت می شود.

معدنی پور از تاسیس 13 مرکز شهربانو تاپایان امسال خبر داد و افزود: اکنون 9 مرکز شهربانو در سطح تهران فعال است که 3 شهربانو دیگر تا پایان شهریور فعال می شود.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: همچنین10 منطقه شهرداری نیز در حال راه اندازی مراکز شهربانو است که تا پایان سال در هر منطقه مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی شهربانو را خواهیم داشت.

وی ایجاد پارک های ویژه بانوان را از دیگر اقدامات شهرداری برای گذران اوقات فراغت زنان و رفع نیازهای ورزشی آنان عنوان کرد و افزود: از آنجایی که مراجعه کنندگان این بوستان ها بانوان هستند تمام واحدهای این مجموعه شامل نگهبانی، خدمات فضای سبز و تاسیسات توسط زنان اداره می شود که اولویت اداره آن با زنان سرپرست خانوار است.

پایان خبر

 

print
rating
  نظرات