تعداد رشته‌های شمسه 92 افزایش نمی‌یابد

: ravabetomumi در 16/02/2013 12:01:28 ب.ظ
ایجاد شده توسط

عبادالله رمضانی مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه تعدا رشته‌های جشنواره شمسه در سال آینده افزایش نخواهد یافت، گفت: اختتامیه نهایی جشنواره شمسه در قالب برنامه جشن جشنواره ها اوخر اسفند ماه امسال برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران " عبادالله رمضانی " مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران  در مورد وضعیت برگزاری جشنواره شمسه در سطح مناطق 22 گانه پایتخت، اظهار کرد: بحث ارسال آثار در برخی رشته های جشنواره شمسه تا 25 بهمن ماه امسال تمدید شده بود و هم اکنون اختتامیه های منطقه ای آن در سطح مناطق تهران در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اختتامیه های منطقه ای جشنواره شمسه در مناطق تهران تا 6 اسفند ماه ادامه خواهد داشت، گفت: به فضل خداوند شاهد هستیم که هر روز اختتامیه های منطقه ای شمسه در یک منطقه به خوبی در 12 رشته برگزار می شود.

 مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران افزود: از 12 اسفند ماه نیز اختتامیه های تخصصی این 12 رشته در سطح مناطق برگزار خواهد شد و ان شاء الله اوخر اسفند ماه اختتامیه جشنواره شسمه به صورت فرا منطقه ای و تخصصی برگزار می شود.

رمضانی اضافه کرد: اواخر اسفند ماه در جشن جشنواره ها که اختتامیه سه گروه هنری، فرهنگی و آیینی است، توسط معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران اختتامیه جشنواره شمسه برگزار خواهد شد.

رمضانی در پاسخ به این سئوال که آیا سال آینده همچنان شاهد برگزاری جشنواره شمسه در سطح مناطق 22 گانه تهران خواهیم بود و اینکه تعداد رشته ها افزایش می یابد یا خیر، اظهار کرد: سال آینده مانند امسال جشنواره شمسه در سطح مناطق پایتخت با 12 رشته برگزار خواهد شد و این تعداد افزایش نمی یابد .

رمضانی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال  رشته های دعا و نیایش، کاریکاتور، گرافیک و خوشنویسی به رشته های شسمه که قرآن، نهج البلاغه، موسیقی و شعر، نقاشی و تندیس، عکس و فیلم بود، افزایش یافته است.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: با برگزاری جشنواره شمسه در سطح مناطق 22 گانه پایتخت زمینه مشارکت شهروندان تهرانی در بحث هویت شهری افزایش می یابد که این مهم یکی از اهداف جشنواره شمسه است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره شمسه سال گذشته نشان داد بسیاری از آثار شهروندان قابلیت انتشار دارد و بنابراین باید ساز و کاری طراحی شود تا از ظرفیت محلات در زمینه های مختلف استفاده شود، عنوان کرد: میزان موفقیت مناطق در مدیریت و نحوه تعامل و ارتباط با مجموعه شهروندان نشانگر تحقق اهداف جشنواره شمسه است.

منبع : تهران سما

 

print
rating
  نظرات