برنامه های فرهنگی گسترده شهرداری تهران در طرح استقبال از نوروز

: ravabetomumi در 04/03/2013 12:40:58 ب.ظ
ایجاد شده توسط

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تشریح برنامه های فرهنگی گسترده شهرداری تهران در ایام تعطیلات نوروزی گفت: امسال در نوروز 92 علاوه بر برپایی تور بهارانه تهران گردی، برنامه های متعدد فرهنگی در باغ موزه قصر، باغ موزه دفاع مقدس ومجموعه موزه ها و گالری ها برای هموطنان و شهروندان تهرانی تدارک دیده شده است.


به گزارش معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر سید محمد هادی ایازی در نشست خبری که صبح امروز14 اسفند برگزار شد، از برپایی تور بهارانه خبر داد و گفت: امسال در ایام تعطیلات نوروزی تورهای گردشگری نیم روزه و یک روزه در سطح شهر تهران با محوریت اماکن تفریحی و گردشگری شهر تهران ویژه عموم شهروندان را پیش بینی کرده ایم که در مناطق 1، 12 و 20 به طور ویژه خدمات فرهنگی به هموطنان کشور و شهروندان تهرانی ارائه می شود.

وی ادامه داد: منطقه یک به دلیل دارا بودن تفرجگاه های متعدد، منطقه دوازده با در اختبار داشتن اماکن تهران قدیم و پیاده راه های فرهنگی و منطقه بیست با دارابودن اماکن مذهبی، آتشکده ها، چشمه علی و ... به عنوان مناطق گردشگری تهران انتخاب شده اند.

دکتر ایازی با اشاره به طرح تهران گردی شهرداری تهران، گفت: اتوبوس ها و کالسکه های گردشگری تهران برای هموطنان میهمان در ایام تعطیلات نوروز تدارک دیده شده تا از اماکن تاریخی، مذهبی، فرهنگی قدیمی  بازدید کنند.

وی به استقبال گسترده هموطنان و شهروندان تهرانی از فضاهای گردشگری تهران اشاره کرد و افزود: سال گذشته 160 هزار نفر از برج میلاد تهران بازدید کردند که پیش بینی می شود امسال این رقم به 300 هزار نفر برسد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: امسال در نوروز 92 برنامه های متعدد فرهنگی در باغ موزه قصر، باغ موزه  دفاع مقدس، مجموعه موزه ها، گالری ها، خانه های فرهنگ و سراهای محلات تدارک دیده شده که امیدوارم مورد استقبال هموطنان اقصی نقاط کشور که مهمان شهر تهران هستند و همچنین شهروندان تهرانی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تعطیلات نوروز امسال با ایام فاطمیه مصادف شده است، تاکید کرد: تدابیر لازم اندیشیده شده تا  برنامه های فرهنگی در ایام نوروز با رعایت شأن ایام فاطمیه اجرا شود.

دکتر ایازی اعلام کرد: امسال ویژه برنامه، شهادت حضرت زهرا (س) با عنوان "عطر یاس کبود" در میدان امام حسین(ع) به همت اداره کل فرهنگی معاونت امور اجتماعی شهرداری تهران و همکاری  مناطق 13، 12 و 7 شهرداری تهران اجرا می شود.

وی با اشاره به طرح ویژه عطر آشنایی، گفت: دو ایستگاه فرهنگی در مداخل ورودی و مبادی خروجی شهر به منظور استقبال از مسافرین نوروزی پیش بینی شده که خدمات و محصولات فرهنگی از قبیل نقشه تهران، راهنمای اماکن دیدنی و گردشگری تهران  و بروشورهای اطلاع رسانی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. همچنین سازمان پایانه ها نیز ده عنوان برنامه در قالب برپايي غرفه‌هاي فرهنگي اجتماعي به مسافران پیش بینی کرده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره برنامه های شهرداری تهران برای پنج شنبه آخر سال، گفت: امسال نیز عطرافشانی مزار شهدای گرانقدر و غبارروبی از مزار اهل قبور انجام می شود و فضای بازی برای کودکان و اجرای برنامه های فرهنگی در پنج شنبه آخر سال پیش بینی شده است. همچنین مجموعه شرکت بهره برداری مترو، اتوبوسرانی و سازمان بهشت زهرا برای جابجایی مسافران آماده باش هستند.

وی آماده سازی فضای اسکان موقت مسافران در بوستانهای منتخب شهرتهران را از جمله برنامه های شهرداری تهران عنوان کردوافزود: امکاناتی چون وسایل تامین ایمنی، نگهبان، کمک های اولیه و نیز ارایه خدمات و محصولات فرهنگی در این بوستانها تدارک دیده شده است.

دکتر ایازی با اشاره به برنامه های فرهنگی برج میلاد به عنوان قطب گردشگری فرهنگی تهران، گفت: ده عنوان برنامه نظیر ثانیه ای تا بهار، جشن ویژه تحویل سال نو در برج میلاد، فضا سازی بر پایی 3 سفره هفت سین بزرگ، بر پایی سفره های هفت سین ایرانی برج میلاد و نوروز و ملل تدارک دیده شده است.

وی افزود: برای زیباسازی شهر نیز 7 میلیون نهال کاشته می شود که یک میلیون نهال آن از سوی شهروندان تهرانی در منازل کاشته می شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره برنامه های فرهنگی برای کاروان راهیان نور، گفت: امسال با توجه به استقبال گسترده مردم، پیش بینی کرده ایم افرادی که تاکنون به مناطق جنگی اعزام نشده اند حضور یابند تا از این فضای فرهنگی بهره لازم را ببرند. در طول این سفر نیز برنامه های مختلف فرهنگی برای آنان اجرا می شود.

دکتر ایازی به اجرای 7 جشنواره از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: جشنواره های شمسه، شکوفا، تسنیم، سلامت، مشکات، بام شهر و پویا در حال اجراست که خوشبختانه با استقبال گسترده شهروندان تهرانی مواجه شده است.
14/12/91

 

print
rating
  نظرات