ورود خوشنویسی به جشنواره های هشتگانه شمسه

: ravabetomumi در 07/01/2012 09:53:50 ق.ظ
ایجاد شده توسط

دکتر سید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در اختتامیه جشنواره سراسری خوشنویسی کوثر از ورود رشته تخصصی خوشنویسی به جشنواره های هشتگانه شمسه در سال آینده خبر داد.


به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر " سید محمدهادی ایازی" معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در اختتامیه جشنواره سراسری خوشنویسی کوثر ضمن بیان این مطلب افزود: پنجمین دوره جشنواره کوثر در حالی برگزار می شود که آمار حضور 75 درصدی بانوان هنرمند استان ها را در این جشنواره هستیم و تنها 26 درصد از شرکت کنندگان از تهران بودند. این آمار نشان می دهد استعدادها و ظرفیت های بسیاری وجود دارد که باید شناسایی شود و برگزاری این جشنواره و سایر مسابقات و جشنواره ها به کشف این خلاقیت ها کمک خواهد کرد.
وی گفت: باید زمینه حضور و فعالیت بانوان را در تمامی عرصه های فرهنگی و اجتماعی فراهم کنیم و خوشبختانه شهرداری تهران در خصوص ایجاد فضا برای گسترش فعالیت های اجتماعی بانوان تا کنون بسیار موفق عمل کرده است. اجرا و برگزاری برنامه هایی فرهنگی و هنری با مشارکت و مدیریت شهروندان یکی از مهمترین راهبردهای شهرداری تهران به شمار می آید.
ایازی ادامه داد: احداث مجتمع های فرهنگی و هنری مخصوص بانوان تحت عنوان شهربانو در مناطق 22 گانه شهر تهران و راه اندازی خانه های تسنیم با محوریت ساماندهی امور بانوان در سرای محلات شهر تهران اساسی ترین طرح های مدیریت شهری در این حوزه را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره های هشتگانه شمسه تصریح کرد: شهرداری تهران در اقدامی بی سابقه در سال 90 اقدام به برگزاری جشنواره های هشتگانه شمسه در سطح محلات شهر تهران کرده است و امروز بیش از 95 هزار نفر در این جشنواره مشارکت داشته اند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ورود رشته خوشنویسی به رشته های تخصصی شمسه خبر داد و افزود: سال آینده جشنواره شمسه در رشته خوشنویسی نیز برگزار خواهد شد.
print
rating
  نظرات