شجاع پوریان در افتتاح مرکز فراموز منطقه 16:

: salamat در 28/04/2018 04:14:01 ب.ظ
ایجاد شده توسط

مراکز فراموز به پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی در آینده کمک می کند/ آموزش مهارتهای رفتاری به کودکان و نوجوانان تهرانی


شجاع پوریان در افتتاح مرکز فراموز منطقه 16:🔻
♦️مراکز فراموز به پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی در آینده کمک می کند/ آموزش مهارتهای رفتاری به کودکان و نوجوانان تهرانی ♦️

🔵 دکتر شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه مرکز فرآموز مدیریت عواطف و احساسات منطقه 16 گفت: کارکرد مراکز فراموز در راستای آموزش مهارت های رفتاری لازم به کودکان و نوجوانان تهرانی، به پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و کاهش معضلات فرهنگی شهر در آینده  کمک می کند.

🔵 باید تا پایان سال 97 در تمام مناطق 22 گانه شهرداری تهران مراکز فرآموز خود را افتتاح و راه اندازی کنند.
در شورای چهارم در برنامه دوم شهرداری تهران پیش بینی و بررسی شد که تا پایان اسفند سال 97 مراکز فرآموز در مناطق 22 گانه شهرداری راه اندازی شود.

🔵 فعال سازی مراکز فراموز به پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و کاهش معضلات فرهنگی و اجتماعی در آینده شهر کمک می کند بنابراین در اولویت برنامه های ما قرار گرفته است.

🔵 نظام آموزشی باید بین فاصله بین داشتن علم و مهارت به کار بردن آن را کم کند در حالی که در چند سال گذشته آموزش و پرورش اصلاحاتی را برای به کار بردن مهارت انجام داده است ولی هم اکنون مراکز فراموز توسط شهرداری راه اندازی شده است.

🔵 آموزش در مراکز فراموز توسط مربیان مجرب و آشنا با مباحث روانشناسی و مهارت های رفتاری کودکان صورت می گیرد. مربیان در این مراکز در محیطی شاد، خلاق و بانشاط با بهره گیری از بازی، نمایش، نقاشی، سفالگری، داستان سرایی و ... با درگیر نمودن همه حواس کودکان مهارت های رفتاری را به روش های غیرمستقیم به کودکان آموزش می دهند و دانش آموزان نیز به عنوان مخاطبین اصلی در قالب اردوهای علمی تفریحی از آموزشهای این مراکز استفاده می کنند.

🔵 عمده فعالیت این مراکز در جهت آموزش مهارت های زندگی، بازیافت، خلاقیت، حقوق وتکالیف شهروندی، مجسمه سازی، اوریگامی، نقاشی، نمایش، داستان سرایی، خلاقیت هنری با موادبازیافتی و بازی های بومی وفکری است. البته این آموزش ها در هر مرکز فرآموز متناسب و مرتبط با موضوع آن مرکز صورت می گیرد.

🔵 گام های اساسی برای تحقق شعار شهروند سالم، خانواده سالم، محله سالم و شهرسالم با افتتاح مرکز فرآموز در مناطق برداشته شده و در منطقه 16 نیز با توجه به شرایط و بافت موجود، وجود چنین مراکزی بیش از پیش احساس می شود.

🔵 بر اساس این گزارش، مراکز فراموز در هر منطقه به نام های مختلف نام گذاری شده اند.این مراکز موضوعاتی چون اعتیاد نوین،مهارت برقراری ارتباط موثر، خودشناسی، خلاقیت، مهارت دوست یابی، پیشگیری از مصرف دخانیات، کنترل خشم وهیجان، مسئولیت پذیری و محیط زیست، آداب معاشرت، تغذیه سالم، احترام، هوش اخلاقی، پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از وندالیسم، اعتماد به نفس، رفتار جرات مندانه، حقوق و تكاليف شهروندي فعالیت می کنند.
print
rating
  نظرات